“Ceres Tarım Okulu” Göksel Sembolizm ve Tarım 1. Sınıfı / Temel Seviye Eğitimi 6 Kasım 2023 saat 21.30’da yapılacak ilk dersle başlıyor.

Göksel sembolizm ve tarım eğitimi, antik çağlardan günümüze gelen kadim bilgileri kullanarak, gökyüzündeki olayları dikkatlice gözlemleyerek, astrolojik bilgileri kadim öğretilere entegre ederek gökyüzünü okuyup, yeryüzünde tarımı planlamayı ve uygulamayı amaçlar.

Bu eğitim, kadim uygarlıkların gözlemlerinden günümüze aktarılan bilgilerle, tarım faaliyetlerini, göksel döngülerle uyum içinde ve çevresel faktörleri göz önünde bulundurarak optimize etmeyi hedefler.

Göksel semboller ve astrolojik etkileşimler, tarihin her döneminde insanlar tarafından doğanın ve evrenin gizemlerini anlama amacıyla kullanılmıştır.

Kadim toplumlar tecrübelerine ve gözlemlerine dayanarak tarım kültürünü geliştirmiş ve kuşaktan kuşağa aktarmıştır, hepsi de kendi tarım yöntemlerini oluşturmuştur. Ancak dikkat çeken nokta gökyüzüne ilişkin gözlemlerle tarım arasında kurulan bağlantıdır. Antik Yunan, Mezopotamya Bereketli Hilali, İran, Hint, İslam öncesi ve sonrası Arap, Balkan, Türk, Kızılderili, Avrupa, Orta Asya toplumları tarımı gökyüzü cisimlerini izleyerek değerlendirmişlerdir.

Peki, günümüzde “Ay ve Diğer Gökcisimlerinin Hareketlerini Dikkate Alan Bir Tarım Sistemi Var mıdır?” Evet var. Biyodinamik tarım böyle bir sistemdir, ancak astronomiyi önde tutar. Eğitimimizde biyodinamik tarımla yetiştiricilik yöntemi de anlatılacaktır.

Benim önderliğini yaptığım göksel sembolizm ve tarım yani tarım astrolojis,i Ay, Güneş ve diğer gök cisimlerinin etkisini tamamen dikkate alan bir sistemdir. Dünyada ilk tarım astrolojisi eğitimi verdiğimiz eğitimdir. Bu aslında tam anlamıyla bir tarım sistemidir. Toprağı bitkiyi mikrobiyolojiyi tarımın her yönünü detaylı bilmeyi gerektirir.

Ekim, sulama, hasat gibi tarım işlemlerini belirli gökyüzü olaylarına bağlı olarak planlamak için değerli bir rehberlik sunar. Bu, bitkilerin büyüme döngüleri, verimlilik ve sağlıklı ürün elde etme süreçlerini anlamak için gökyüzünden gelen işaretleri okuma becerisi geliştirmeyi de içerir.

Aslolan bu yönteme göre tarım yapılacak olmasıdır. Uygulayıcının önceden astroloji veya tarım bilmesi gerekmez, eğitim sırasında gerekenleri öğrenir.
Bitki koruma örneğin çok ilginçtir. Sizce kınkanatlılarla mücadele yolu tarımsal astrolojide nedir? Ya da külleme hastalığının? Dikim öncesi hangi toprağa hangi preparat uygulanır, o preparat hangi gezegen etkisiyle kaç derece açıda yapılır?
Eğitim, çiftçilere ve tarım uzmanlarına, antik çağlardan günümüze aktarılan kadim bilgileri kullanarak sadece ekonomik açıdan değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik ve doğal kaynakların korunması perspektifinden de tarım yapma yeteneği kazandırır.

Eğitimi alan kişinin, göksel ve doğal faktörlerin etkileşimi içinde, tarımı, daha bilinçli, sürdürülebilir ve ekolojiyle uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmesini amaçlar.
Eğitim sonunda Ceres çiftçisi tarımda kullanılacak temel göksel sembolikleri okumayı bilir, şablon takvim kullanmaz, kendi tarım takvimini yapar, tarım kimyasalları yerine temiz bir üretimi nasıl gerçekleştireceğini bilir, doğayla uyumlanır. Anadolu çiftçisinin halen kullandığı su aramakta kullandığı radyestezi yöntemlerini öğrenir. Temel botanik öğrenir, bitkilerin gezegen yöneticiliklerini bilir. Toprak işlemeden bitki beslemeye korumadan hasata, kardeş bitkilerden temel agrohomeopatiye bilgi alır. Kompost, enzim vs temel uygulamaları yapmayı öğrenir. Bunları göksel semboliklerle uygular. Mevsim giriş haritalarını tarım açısından okur, tedbirini alır. Kendi natal astroloji haritasını genel olarak değerlendirebilir. Tutulmaların, ayın konumunun, bazı sabit yıldızların, bazı asteroitlerin ve gezegenlerin tarıma etkisini anlar.

Bu arada artık eğitimin açık içeriğini vermiyoruz, çünkü taklitlerimiz müfredatımızı kopyalamaya başladı bile.

Kısaca bu şahane bir yolculuk. Elbette yol arkadaşınız kadar yol göstericiniz de iyi olacak değil mi, kaç yıldır yapmış, ne anlatıyor, kendisi denemiş mi, tarımda, tarımsal eğitimlerde uzmanlığı, bilinirliği, yetkinliği tescilli, tecrübesi ne kadar, yelpazesi ne? Öyle değil mi, çok ekleriz buna…vs vs.
Bekleriz efendim.

Eğitimimiz bu sene okulumuz çatısında Zoom uygulaması üzerinden verilecektir. Başvurular minepakkaner.com adresinden olacaktır. Derslerin videoları yol arkadaşlarımızla paylaşılacaktır. Ödemeler her dört derste bir alınacak olup toplu ödemede bir ders bedeli alınmayacaktır. Eğitim sonunda Ceres Tarım Okulu Sertifikası verilecektir.

Fiyat Bilgisi ve Başvuru İçin Tıklayınız!

Bana Ulaşın

mine@minepakkaner.com

Beni Tanıyın

Anasayfa
Hakkımda
Duyurular
Galeri
İletişim

Yasal Sayfalar

K.V.K.K. Aydınlatma Metni
Gizlilik Politikası
İade Koşulları
Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tüm Hakları Saklıdır. |